top of page

Servo motor tamiri

Servo motor tamirinde bir çok farkının motorlarını tamir ediyoruz. Markaları aşağıda bulabilirsiniz. Servo motor onarımı birçok kişi tarafından talep edilir, ancak çok az kişi ustalaşır! Servo motorların onarımında pek çok adım vardır; en zor adım, geri bildirim onarımı ve yeniden hizalamadır. Bu küçük adım, servo motoru doğru bir şekilde onarmanın anahtarıdır, mükemmel bir hizalama olmadan servo motor onarımının geri kalanı önemsizdir. Mükemmel hizalamayı gerçekleştirmek için bir onarım şirketi çok pahalı bir hizalama sistemi kullanmalıdır, bu maliyet ve geri besleme cihazının elektronik aksamını onarma yeteneğinin olmaması nedeniyle birçok onarım şirketi servo motorları onarmaz. Sizleri aşağıdaki videoda servo motor onarım sürecimizi izlemeye davet ediyoruz. Her seferinde mükemmel bir onarım için servo motorlarınızı bu şekilde doğru bir şekilde onarabilir, yeniden hizalayabilir ve tam yük testi yapabiliriz!

Servo Motor Tamir Süreci


İlk değerlendirme

Bir değerlendirme sırasında mil, kama yuvası, uç çanlar, terminaller ve konektörler gibi parçaları kontrol etmek için görsel bir inceleme yapılır. Muayeneden sonra, statorun geri sarılması gerekip gerekmediğini doğrulamak için bir aşırı gerilim karşılaştırma testi veya kısa test yapılır. Ardından, yalıtımın bozulmadığından emin olmak için her aşamada genellikle megger testi olarak adlandırılan bir yalıtım direnci testi yapılır. Değerlendirmedeki bir sonraki test, fazlar arasında sargıların dengelendiğinden emin olmak için bir RMS metrenin kullanıldığı faz dengesi testidir; Burası ayrıca servo motorda varsa frenin doğrulandığı yerdir. KE testi, servo motorun içindeki mıknatısların koşullarını test etmek için yapılır. Değerlendirmenin son aşaması Mitchell Elektronik Sistemimizi kullanmaktır, TI-5000 kullanılarak servo motor üzerinde bir geri besleme cihazı testi gerçekleştirilir.

demontaj

İlk önce arka plaka çıkarılır, ardından kabloları dikkatlice ayırırken kodlayıcı ve kodlayıcı muhafazası çıkarılır. Daha sonra uç çanlar çıkarılır ve rotor statordan çekilir; burada rotor ve şaft görsel olarak incelenecektir. Daha sonra yataklar ve yatak muhafazası ile birlikte fren çıkarılır.

Servo motor temizliği

Motorunuz için elle temizleme veya basınçlı yıkamadan daha iyi olduğu için alkalin yıkayıcı kullanılır. Tüm motor aksamlarımız bu şekilde yıkanmaktadır.

Servo motor Rulman Değişimi

Genellikle bir motordaki arızanın nedeni olduğu için her rulmanı her seferinde değiştirmek önemlidir. Yalnızca üreticinin tüm özelliklerini karşılayan veya aşan yüksek kaliteli rulmanlar kullanıyoruz. Rulmanlar değiştirildikten sonra motor tekrar monte edilir.

Servo motor tamirinde son test

Motorun tamamen onarıldığından emin olmak için Mitchell Electronics TI-5000'de bir tekrar testinin yanı sıra bir sayım testi gerçekleştirilir. Ardından, geri bildirim cihazının yeniden hizalanmasını sağlamak için bir bellek testi yapılır. Onarım tamamen test edildikten ve doğrulandıktan sonra motor boyanır ve size geri gönderilmeye hazır, kullanıma hazır!

Bir servo motorun nasıl tamamen onarıldığını, yeniden hizalandığını ve test edildiğini adım adım, tüm ayrıntılarıyla görmek için lütfen aşağıdaki videoyu izleyin!


Ücretsiz acil servis, 1-5 günlük standart geri dönüş, ücretsiz değerlendirme, %10 fiyat garantisi, 18 aylık hizmet içi garanti ve 7/24 destek, Gest Elektronik Servislerde standart avantajlardır! Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizi gesrepair.com adresinden çevrimiçi olarak ziyaret ettiğinizden veya 0532 495 91 19 numaralı telefondan aradığınızdan emin olun. Her türlü Endüstriyel Elektronik, Servo Motor, AC ve DC Motor, Hidrolik ve Pnömatik konusunda Fazlalık, Komple Onarım ve Bakım sunmaktan gurur duyuyoruz.

Servo motor tamiri yaptığımız markalar

ABB
Siemens
Allen Bradley
Baumuller
Bosch
Dunker Motoren
Fanuc
Festo
Gefran
Indramat
Kollmorgen
Lafert
Lenze
Magnetic
Mitsubishi
MOOG
NUM
Omron
Parvex
Schneider
SEM
SEW
Sipro
SMI
Toshiba
Yaskawa

Arızalı servo motorlarınızı istanbul analolu ve avrupa yakasındaki firmalarımıza kargo ile gönderebilir ya da kendiniz getirebilirsiniz.

Delta

Daikin

Pilz

Control Techniques

Baldor

LG-Otis

Samsung

AMK

Daewoo

Danaher

Motion Electrocraft

EUROTHERM

Fuji

KEB

Parker

Panasonic

Nanotech

Ormec

Sanyo

Denki

Jetter

Emerson

SCM

servo motor tamiri.png
servo motor brands.png
servo motor brands.png
bottom of page